Prodej FM250 Vampire II

Prodej FM250 Vampire II


 

 

 

 

Na základě několikaletých zkušeností s provozem osvědčeného FM 250 Vampire jsme pro Vás připravili inovovaný model Vampire II. Na první pohled je patrná změna tvaru ocasních ploch a prodloužení přídě. Změn ale doznal celý design letadla.

 

 

Díky své pokročilé konstrukci a použití nejmodernějších kompozitových  materiálů,  má velmi nízkou hmotnost při zachování požadované pevnosti a svými výkony patří mezi špičkové stroje v kategorii ULLa.

Vampire je moderní, svým precizním zpracováním vysoce kvalitní, bezpečné a spolehlivé dvousedadlové letadlo. Posádce nabízí komfortní, elegantní design, který je ruku v ruce s vynikajícími letovými vlastnostmi a snadnou ovladatelností.

Pro své výborné vlastnosti a výkony je ideální volbou pro turistické a rekreační lety, výcvik pilotů a také vlekání větroňů.

 

Drak

Oválným průřezem trupu sendvičové kompozitové konstrukce se dosahuje příznivý poměr mezi pevností, hmotností a aerodynamickým odporem letadla. Křídlo je lichoběžníkového tvaru, skořepinové konstrukce s hlavním a pomocným nosníkem s uhlíkovými pásnicemi. Hlavní nosníky jsou napojeny na centrální části trupu a spojeny čepy. Křídlo je vybaveno odklápěcí vztlakovou klapkou. Ocasní část je klasického uspořádání s VOP v ose trupu. Vysoký dolet, až 1200 km, zajišťují integrální palivové nádrže umístěné v křídlech, které pojmou až 100l benzinu.

 

 

 

Podvozek

Pevný tříkolový podvozek příďové konstrukce je vybaven hydraulickými kotoučovými brzdami na hlavních kolech. Jsou ovládané pákou na středovém panelu, která slouží i jako parkovací brzda.  Hlavní podvozkové nohy jsou kompozitové, přední kolo je řízené a odpružené. Kola můžou být na přání vybavená aerodynamickými kryty.

 

Motor

Zárukou vynikajících dynamických a letových vlastností je kvalitní motor Rotax 912 UL 80 HP. Při nízké hmotnosti Vampíru je motor velmi svižný,  se standartní vrtulí DUC zaručí krátký rozjezd při vzletu a současně vysoké cestovní rychlosti.  V doplňkové výbavě je možný výkonnější motor Rotax 912 ULS 100 HP.


 

Interiér a komfort

Nový ergonomický interiér byl navržen s maximálním komfortem a poskytuje dostatečný prostor pro hlavu a ramena a to i pro velké piloty. Panoramatické prosklení kabiny, která je dodávána v čirém nebo lehce zabarveném provedení, s téměř 360° výhledem do všech stran Vám poskytuje dokonalý výhled ve všech fázích letu. Kabina se odklápí dopředu, proti směru letu, a v otevřené poloze je jištěna plynovou vzpěrou. Všechny ovladače, přístroje a vypínače jsou dobře umístěny v zorném poli pilota a zároveň snadno dostupné ze sedadel.

Pohodlné sezení zajišťují perfektně tvarovaná sedadla, která jsou příjemná i při dlouhých letech, během kterých posádka ocení větrání a možnost topení. V zadní části kabiny se nachází dostatečně veliký zavazadlový prostor.


 

Avionika

Avioniku je možno volit od základních přístrojů až po plně digitální glass cocpit Dynon Avionics. Na středovém panelu palubní desky je prostor pro zástavbu GPS řady Garmin a radio s odpovídačem.


 

 

Bezpečnost

Vampire může být vybaven balistickým záchranným padákovým systémem umístěným za sedadly posádky. Ovladač systému je umístěn v zorném poli pilota na přístrojové desce. Pasivní bezpečnosti přispívají čtyřbodové pásy společně se strukturou trupu letadla v prostoru posádky, který tvoří deformační zónu.

 

 

Vlekání větroňů

V dnešní době, kdy je kladen důraz zejména na snižování nákladů při běžném létání, je vlekání větroňů ultralehkými letadly na vzestupu.  S vlekáním Vampírem máme bohaté zkušenosti a to  jak se standardní třílistou na zemi stavitelnou vrtulí DUC Helices Swirl, která mj. splňuje požadavky LAA pro maximální délku vzletu, tak s elektricky stavitelnou dvoulistou vrtulí Woodcomp SR 3000W.


 

 

Technická data

 

Délka

Výška

Rozpětí

Nosná plocha

Prázdni hmotnost (základní vybavení)

Max. vzletová hmotnost

Max. nepřekročitelná rychlost Vne

Pádová rychlost

Pádová rychlost bez klapek

Cestovní rychlost

Stoupavost

Obsah nádrže

Dolet

6,32 m

2.16 m

7.8 m

10.05 m2

265 kg

472,5 kg

270 km/h

63 km/h

72 km/h

180-220 km/h

5,1 m/s při 120 km/h

68-100 l

800-1200 km

 

 

LETADLO JE MOŽNÉ DODAT V CELKU PŘIPRAVENÉ K LETU NEBO FORMOU STAVEBNICE. V PŘÍPADĚ ZÁJMU O TOTO ATRAKTIVNÍ LETADLO ZA PŘIJATELNOU CENU, ČI V PŘÍPADĚ JAKÝCH KOLI DOTAZŮ NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT. KUPTE LETADLO OD LIDÍ, KTEŘÍ S NÍM LÉTAJÍ JIŽ NĚKOLIK LET A MAJÍ BOHATÉ ZKUŠENNOSTI ZÍSKANÉ VELKÝM NÁLETEM HODIN.