Instuktoři školy

JAN ŘEHÁK - instruktor, přeškolení, kondiční a instruktážní lety, zálety, řízené lety VFR, vlekař

Jan Řehák se letectví aktivně věnuje od roku 2006, kdy poprvé usednul do kabiny kluzáku L13 Blaník. Od prvního okamžiku věděl, že létání je jedna z aktivit, která ho bude doprovázet celý život. Po ukončení základního leteckého výcviku a získání leteckého oprávnění se Honza zaměřil na motorové létání. Plachtění ho né úplně uspokojovalo. Pod vedením Oty a Lukáše Hynkových pokračoval v leteckém výcviku na motorovém rogale, kde hned po ukončení  začal soutěžně létat a následně se nominoval do Českého reprezentačního týmu jako další nadějný závodník. Po absolvování několika důležitých soutěží P.Tučka a Mistrovství ČR se dostal i na mezinárodní soutěže. Honza svou příležitost uchopil a nyní je plnoprávným členem reprezentačního týmu České republiky v ultralehkém létání. Během několika málo let se dopracoval k několika pilotním průkazům a hlavně k oprávnění instruktor ULLa a MZK, které od roku 2009 uplatňuje k výuce nových pilotů. V roce 2010 otevřel svou vlastní leteckou školu se zaměřením na ultralehká letadla a motorová rogala. Za 11 let fungování prošlo školou přibližně 130 zájemců o létání. Jeho celkový nálet od 9/2007 činí téměř 5000 hodin, z nichž je přibližně 3000 instruktorských a 400 soutěžních. S ultralighty navštívil Polsko, Německo, Francií, Slovensko, Ukrajinu, Španělsko, Anglii, Čínu.

Dosažené kvalifikace:

ULL - pilot, vlekař, instruktor, řízené lety VFR, zkušební pilot (nálet cca 4000hodin)

MZK -pilot, instruktor (nálet cca 700hodin)

GLD - pilot,"C" (nálet cca 60hodin)

MPK - pilot (nálet cca 25hodin)

Významná umístění a účast na soutěžích:

2013 ukončeno sportovní létání z velkého nedostatku času :(

5.místo Pohár PT Jičín 2012

9.místo Světový pohár v UL létání 2011 (Španělsko Villamartin)

Účast na Letňanském kufru a MČR Kraví Hora 08/2011

2.místo Mistrovství ČR 2010

5.místo Mistrovství Evropy 2010  (Anglie)

1.místo Mistrovství ČR 2009

5.místo Mistrovství Světa 2009  (ČR - Jihlava)

2.místo Mistrovství ČR 2008

7.místo Mistrovství Evropy 2008   (Polsko - Lešno)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LEON LIKOVSKÝ - instruktor ULL, přeškolení, kondiční lety, zálety, vlekař

Ve svých 16-ti letěl první sólo, od 19-ti je plachtařským instruktorem. Létá všechny typy větroňů, od Blaníka až po Cirruse VTC, Cirrus Standart, Astir CS77, Twin Astir. Největším jeho zážitkem byl let v 18-ti metrové LS-6. Létal i na veteránech jakou jsou Luňák, Šohaj 425 nebo Pionýr. Je soukromým pilotem letounů, létá Z-126, Z-226, Z-526 AFS, Z-42, Z-142, Z-43, Brigadýr a Cessna 172.  Vlastní Zlaté "C".  Jako pilot instruktor ULL doposud nalétal více jak 3500 hodin. PPL 630 hodin, GLD 1200 hodin.

Dosažené kvalifikace:

Pilot - instruktor ULL, zalétavač ULL, ELSA, instruktor plachtění GLD, soukromý pilot PPL, vlekař, akrobacie.

ONDŘEJ LINK - instuktor ULL, řízené lety, vlekař, kondiční lety, vlekař, letecké výlety

Létat začal v roce 2011 v Letecké škole Řehák, kdy škola působila na Královedvorakém letišti. Je tedy naším odchovancem :) Ondra je již vylétaný a zodpovědný pilot s náletem cca 1500hodin. Od ukončení pilotního výcviku pokračoval ve svém zdokonalování a dodělal si oprávnění instruktor, vlekař a řizené lety VFR. Mnoho svého volného času tráví v letadle a na letišti, rád létá za přáteli na Slovensko a všude po ČR. Zalétal si také v Polsku na plachtařských soutěžích jako vlekař a také byl na promo akci UL letadel v Číně.