Pilot ultralehkých letadel

Pilot Ultralehkých letadel ULLa

Neletěli jste doposud v malém sportovním letadle a uvažujete o výcviku? Nejste rozhodnuti, zda absolvujete pilotní výcvik? Zkuste instruktážní let na letišti Dvůr Králové.

ZÁKLADNÍ VÝCVIK :

• Pilotní žák musí dosáhnout 15 let věku, u osob mladších 18 let je nutný souhlas zákonného zástupce.
  • Každý žák také potřebuje osvědčení zdravotní způsobilosti od sportovního lékaře, který je pověřen toto osvědčení vydávat ( lékaře poradíme)

Průběh kurzu:

• Teorie

Osnova ULL obnáší celkem 45 hodin těchto odvětví : aerodynamika a mechanika letu, stavba a konstrukce letadel, letecké postupy UL 1, 2, 3, spojovací předpis, letecká navigace, meteorologie, motory, vrtule a přístroje.

• Praxe

Praxe probíhá na typu FM250 Vampire. Létá se podle osnovy LAAČR. Podmínkou pro puštění na solo lety je uzavření pojistky na odpovědnost, kterou škola zajišťuje

• Závěr kurzu
    • Je tehdy, pokud žák splní základní osnovu LAAČR a instruktor uzná, že je zralý ke složení závěrečných zkoušek.
    • O vydání pilotního průkazu rozhodne na základě výsledků teoretické a praktické zkoušky přivolaný inspektor LAA ČR.

Pilotní průkaz pilota ULTRALEHKÝCH LETADEL vydává Letecká Amatérská Asociace (LAA), pro každého je vhodné být členem LAA. Opravňuje Vás k řízení ultralehkých letadel pro vlastní sportovní vyžítí.  Pilotní průkaz ULL platí na všechny typy ultralehkých letadel dvoumístných a jednomístných

• Pokud již vlastníte nějaké pilotní oprávnění, můžete získat úlevu dle předpisu UL3ULL - HLAVA 13

CENÍK

Ceník výcvikové osnovy platný od 1.1.2015-31.12.1016

41.900 Kč

Konečná cena, nejsem plátce DPH

V ceně je : 45h teorie, 20h létání, poskytnutí učebních materiálů, letadlo pojištěno, přistávací poplatky, instruktor, užívání letiště.

1980Kč/hod

Konečná cena, nejsem plátce DPH

V ceně je letová hodina, palivo, pojištění, letištní  poplatky, přistavení letadla, instruktor

3000Kč